Strava:

Jachta disponuje poměrně solidně vybavenou kuchyní, včetně veškerého příslušenství a nádobí. Lze pohodlně vařit, péci, chladit, krájet, strouhat, umývat. 

Vždy před plavbou samotnou je mezi všemi členy posádky alespoň rámcově dohodnut hlavní jídelníček. Často se této organizační epizody ujímá kapitán, s doporučením, co je dobré nakoupit v České republice, a co až v Chorvatsku (typicky mléčné výrobky, vejce, ovoce,..). Na jachtě si vaříme sami, často a kvalitně. Obyčejně společnými silami, tedy spravedlivě. Když se nám vařit nechce a jsme u břehu, jdeme do restaurace. V průběhu týdne je pak vždy možnost v místních obchodech dokoupit co je potřeba a pořídit čerstvé pečivo či rybu na ranním trhu. Plavbu lze též na přání zorganizovat jako "all inclusive", a tedy i s kuchařem či hosteskou, ovšem z hlediska statistiky z plaveb uplynulých toto zmiňuji jen jako marginální eventualitu.

Kvalitní pitná voda se v dostatečném množství nachází v útrobních nádržích jachty, někdy však může být chuťově odlišná od nám známé domácí, proto je možné vybavit se na plavbu vodou vlastní, balenou. Zde lze narazit pouze na morální aspekt tohoto počinu, v souvislosti s globální problematikou množství plastového odpadu. V každém případě je zejména v letních měsících nutností dbát dostatečného přísunu tekutin, a to alespoň 3 litry vody na osobu a den.

Tip: Osvědčilo se nám využití nabídek firem zabývající se přípravou balených hotových jídel (typicky Hotovky.cz a jiné), kdy na lodi tyto pouze ohřejeme a eventuelně uvaříme přílohu, a nemusíme tak trávit příliš mnoho času v kuchyni přípravou složitých pokrmů, abychom si pochutnali jako od maminky. Stejně tak se osvědčila předjachetní domácí příprava vlastních jídel (zavařené maso, omáčky, ...).